КИЇВ (QHA) -

Комісія з питань відновлення мовлення при Міністерстві інформаційної політики України ініціювала замовлення прорахунку нових частот у Луганській і Донецькій областях і погодила перелік частот у зоні проведення АТО і у Херсонській області, щодо яких Національна рада має оголосити конкурси у квітні і травні.

За словами члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, протягом останніх трьох років у зоні АТО практикується спрощена система — надання дозволів на тимчасове мовлення, на які можуть претендувати тільки редакції, що вже мають ліцензії Нацради.

Ми ініціюємо конкурси саме для того, щоб у зоні проведення АТО з'явилися нові радіостанції,  наголосив Костинський.

Для потреб Криму комісія рекомендувала проведення конкурсу на цифрову частоту, прораховані для Чонгара Херсонської області. Це дозволить охопити північ Криму цифровим сигналом чотирьох-п'яти українських телеканалів у стандарті DVB-T2.

Також комісією ініційоване замовлення нових FM-радіочастот у Станиці Луганській, Попасній, Світлодарську Луганської області та в Авдіївці і Мар'їнці Донецької області.

QHA повідомляло, що у Донецькій і Луганській областях за період з 2014 по 2016 рік майже вдвічі збільшилася кількість людей, що мають доступ до українського радіо, і на третину — до українських телеканалів.

ФОТО: інтернет

QHA