СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз не зміг дати свідчення в режимі відеотрансляції в рамках чергового засідання «суду», так як засідання було скасоване. Про зустріч із заступником голови Меджлісу у слідчому ізоляторі 18 травня розповів адвокат Микола Полозов у Фейсбуці.

За його словами, раптова відміна судового засідання «з технічних причин» показала всю боязку суть системи.

— У цей день свої показання повинен був дати Ахтем Чийгоз. Природно, до суду його не привезли б, як не привозили на 115 попередніх судових засідань. Він давав би свідчення в режимі відеотрансляції. Але вони навіть цього злякалися — вранці пригнали до суду два автозаки, розставили поліцейських.

Полозов вважає, що Кремль дратують принципи мирної боротьби кримськотатарського народу за свої права.

— Швидше за все, Кремль не розуміє, що робити з невеликим, але терплячим і гордим народом — кримськими татарами. Вже і лідерів вигнали за межі Криму, і навіть змогли жменьку продажних колаборантів на свою сторону переманити, а все одно нічого не виходить.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується в СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду.

Як повідомляло QHA, на попередньому засіданні один зі свідків розповів, що Ахтем Чийгоз не отримував ніяких доручень від Меджлісу брати участь в організації мітингу 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Криму.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA