БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Ситуація з Великою Ханською мечеттю із кожним днем ​​стає все більш і більш катастрофічною, повідомила екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, північний фасад мечеті тріснув.

— Там пішли тріщини через навантаження армопоясу і крокв. Мабуть, тому тріснули вітражі! Упевнена, що про це знає і адміністрація заповідника, і горе-підрядники. Саме тому фасади мечеті ретельно завішували! Нас чекає катастрофа — обвалення фасаду!!!, — написала вона.

За словами Аблялімової, стінам мечеті понад 500 років і їх не зруйнували ні війни, ні час, а тепер руйнують люди та їхня абсолютна дурість.

— Люди, для яких кримськотатарська історія і культура ніколи не були цінністю!, — пояснила вона.

Екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника закликала усіх небайдужих до історії, культури, традицій кримськотатарського народу висловити своє ставлення щодо цього варварства на сторінці Бахчисарайського музею-заповідника!

— Ханський палац потребує нашого захисту!, — підсумувала вона

Нагадаємо, раніше Ельміра Аблялімова в інтерв'ю QHA розповіла, як окупанти заливають бетоном місця археологічних розкопок у Ханському палаці Бахчисарая.

QHA