КИЇВ (QHA) -

Державна система відштовхує учасників бойових дій, тому що вони — люди прямі, а там таких не люблять.

Про це заявив експерт Центру зовнішньополітичних досліджень, громадський активіст і волонтер Сергій Пархоменко кореспонденту QHA.

Зараз народ став менше жертвувати на армію, ніж це було 2014 року. Однією з причин є економічна стагнація плюс дуже велика плата за комунальні послуги. Але можу сказати, що хто жертвував раніше, той і продовжує жертвувати. Це мотивовані люди, вони знають, куди перераховувати гроші, як допомагати, тому ми не стоїмо біля шкіл або в інших місцях з плакатами. Ми ось зараз отримали грант від Світового банку, це вперше в нашій історії, хоча ми працюємо з 2015 року, зазначив він, відповідаючи на питання з приводу можливого зменшення пожертв українців на армію.

Пархоменко також вказав на те, що з початку війни на Донбасі забезпечення армії значно покращилося.

 Так, покращилося харчування, обмундирування, стрілецька зброя. Але кожні півроку потрібні додаткові комплекти одягу, бо він зношується, вигорає. Тому ми намагаємося допомагати тим, чого в цьому плані потребують військові. Також військовим потрібна допомога в отриманні пільг, лікуванні. Часто відбуваються ситуації, коли лише волонтери і можуть допомогти. Деякі «баблонтери», як ми їх називаємо, лише займаються піаром, а насправді не допомагають,  сказав він.

Також волонтер категорично не згоден з тим, що армія «з лишком» забезпечена військовою технікою.

От кажуть, що є в АТО танки «Оплот», «Булат», але їх дуже не вистачає насправді. Потрібні гроші на модернізацію зброї. Тому я категорично не згоден, що на фронт щось поставляється з лишком,  сказав він.

Він також зазначив, що волонтерам потрібно «обов'язково співпрацювати з владою, що збільшує ефективність допомоги військовим».

Є ще такі люди, яких я називаю «комплекс або синдром Тимошенко», які критикують, аби критикувати. Це дуже деструктивно, як мені здається. Звісно, є багато людей, які не змогли пройти випробування владою, чиновницькими кабінетами, також є люди, які прийшли в чиїйсь команді до влади. Це випадкові люди, по суті, які приходять як волонтери і декларують вирішення проблем учасників АТО, а на ділі просто наживають свій капітал на «гуманітарці» і не захищають інтереси учасників АТО,  вважає він.

Волонтер також вказав на той факт, що учасникам АТО і волонтерам дуже складно працювати в системі влади.

Здебільшого система відштовхує учасників бойових дій, тому що ці люди прямі, а там таких не люблять. Там багато корупціонерів, хабарників, які прийшли набити свої кишені, заявив Пархоменко.

Зазначимо, 5 грудня відзначається Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку, заснований Генеральною Асамблеєю ООН 1985 року.

Щороку у світі відзначають особливу роль волонтерів у розвитку суспільства. В Україні з моменту окупації Криму і збройного конфлікту на Донбасі це свято має особливе значення.

QHA