АЛЕППО (QHA) -

В результаті атаки військ режиму Башара Асада на підконтрольні опозиції населені пункти Сирії на заході і півдні провінції Алеппо загинули вісім мирних жителів, 11 людей отримали поранення. Інформацію передає агентство «Анадолу» з посиланням на представника Управління цивільної оборони Алеппо Неджіпа Ансарі.

За його словами, літак військ Асада скинув бомби на поселення Беке на заході Алеппо. В результаті загинули семеро мирних жителів, з них троє дітей, 11 осіб отримали поранення. Крім того, сили режиму обстріляли з артилерії населений пункт Бенен ель-Хис на півдні Алеппо, в результаті чого загинула дитина.

— Режим Асада та його поплічники продовжують порушувати перемир'я з дня його набуття чинності 30 грудня. Команди Управління цивільної оборони витягли з-під завалів зруйнованих будівель поранених у селі Беке. Сили режиму продовжують атакувати населені пункти регіону, сказав Ансарі.

Також в результаті атак сил режиму Асада на долину Барада, яка є одним з основних джерел водопостачання столиці Сирії Дамаска, жителі міста потерпають від браку питної води. Про це розповів пресі місцевий адвокат Фуат Абу Хатаб.

Внаслідок злочинних дій і регулярних порушень оголошеного перемир'я представники сирійської опозиції звернулися до керівництва ООН із закликом припинити дії поплічників режиму Башара Асада.

Координатор Вищого комітету щодо переговорів (HCN) сирійської опозиції Ріяд Хіджаб направив відкритий лист генсеку ООН Антоніу Гутеррішу, в якому акцентував увагу на наявних атаках сил режиму Асада в районі долини Барада.

— Закликаємо керівництво ООН і всіх країн-учасниць організації засудити ситуацію, що погіршується в долині Барада, злочини режиму Асада та проіранських бойовиків у регіоні, зупинити невибіркові атаки на цивільних осіб, припинити факти порушення прав людини і міжнародних норм, забезпечити повне дотримання угоди про припинення вогню. Закликаємо РБ ООН негайно покласти край цим жахливим злочинам і притягнути до відповідальності тих, хто порушує міжнародні норми. Закликаємо вжити невідкладних заходів для мирного врегулювання кризи у Сирії, — йдеться в посланні.

У посланні також наголошується, що з 30 грудня (день набуття чинності угоди про перемир'я у Сирії) режим Башара Асада і його поплічники порушили режим припинення вогню 399 разів, в результаті чого загинула щонайменше 271 людина.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 28 грудня Туреччина і Росія погодили план всеосяжного перемир'я на території Сирії. Угода була укладена слідом за домовленостями про перемир'я в Алеппо і подальшою евакуацією місцевого населення. Дія угоди поширюватиметься на всі ділянки, де спостерігаються зіткнення угруповань сирійської опозиції та військ режиму Асада. Мається на увазі, що якщо домовленості будуть виконуватися, то надалі представники режиму Асада і сирійської опозиції зустрінуться на мирних переговорах в Астані.

ФОТО: інтернет

QHA