КИЇВ (QHA) -

У серпні на більшій частині території України температура буде триматися в межах 30 градусів. Про це повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

Так, зниження температури у серпні очікується 7-8 числа, при цьому воно носитиме стихійний характер.

— Такі великі перепади температур викличуть штормові явища. Але вже з 13 серпня температура знову підвищиться до 30 градусів. Наступне похолодання очікується тільки в кінці місяця, розповіла Мартазінова.

При цьому на більшій частині території України в серпні синоптики обіцяють дефіцит опадів, їхня норма випаде тільки у західних і східних областях.

До 14 серпня можуть бути лише незначні опади. Сильні опади прийдуть в Україну 24-27 серпня, — поділилася вона.

У вересні на більшій частині території України опади будуть в межах норми. У західних областях очікується суха погода, а ось у південно-східних — майже дві місячні норми опадів.

Температура в перший місяць осені буде в межах норми по всій території України. Але це не означає, що протягом місяця буде постійна температура і не буде ніяких змін. Очікуються сильні зниження температури в середині вересня. Але в цілому середньомісячна температура буде 17-20 градусів, заявила синоптик.

В межі норми температура повернеться до кінця вересня, тоді ж і настане бабине літо.

QHA