СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

«Верховний суд» Криму сьогодні не розглянув апеляційну скаргу захисту на постанову Київського районного суду Сімферополя про продовження термінів утримання під вартою «сімферопольської п'ятірки».

Адвокати зажадали перенести засідання, оскільки Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдулаєв, Рустем Ісмаїлов, Айдер Саледінов та Еміль Джемаденов були доправлені до зали засідання. Суд виконав вимогу і відклав розгляд скарги на понеділок.

Як зазначив активіст Ремзі Бекіров, який вів текстову трансляцію засідання, підсудні здивувалися, чому їх не привезли до суду.

— Суд почався... Хлопці здивувалися, чому їх не привели до зали суду. Суддя сказала, що це припустимо. Еміль Джемаденов акцентував на цьому увагу і просив, щоб їх доправили до зали суду, написав він.

Еміль Джемаденов також зазначив, що повідомлення про судове засідання йому надали лише сьогодні.

— Абдуллаєв Теймур та його адвокат також просять перенести засідання. «Мене помістили в карцер і за півгодини до засідання сказали: виходь, у тебе суд». Його пропозицію підтримали і інші брати, і їхні адвокати, додав Ремзі Бекіров.

На судове засідання прийшло багато небайдужих людей і активістів. Родичі затриманих мали можливість поспілкуватися з ними за допомогою відеотрансляції з СІЗО, де вони зараз утримуються.Таким чином, розгляд апеляційної скарги продовжиться у понеділок, 27 березня, о 10:00 за місцевим часом.Як повідомляло QHA, 23 березня стало відомо, що кримського татарина Теймура Абдуллаєва — фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»
утримують у карцері ізолятора. Його адвокат повідомив, що такі дії правоохоронців можуть буть трактовані однозначно  як тиск на в'язня.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року у масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району ФСБшники обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, визнаної у РФ терористичною.

ФОТО: Ремзі Бекіров, інтернет

QHA