СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На Центральному ринку Сімферополя силовики влаштували облаву, повідомляє адвокат Еміль Курбедінов.

— Мені дзвонять люди і повідомляють про облаві силовиків на центральному ринку Сімферополя і затриманнях, — написав він.

За інформацією Таміли Ташевої затримано близько 40 осіб. Серед них також журналіст Тарас Ібрагімов і правозахисник Андрій Крисько.

Пізніше голова Меджлісу кримськотатарського народу на своїй сторінці в Фейсбуці порівняв ці облави з діями німецьких окупантів за часів Другої світової війни.

— Пряма асоціація з часом німецької окупації Криму в роки Другої світової війни. Ті теж любили проводити облави на ринках, — додав Чубаров.

Близько 13:30 співробітник поліції окупантів повідомив, що зараз всіх затриманих будуть фотографувати і знімати їх відбитки. Він повідомив, що після цього всіх відпустять, передає Таміла Ташева.

— Зайшов співробітник поліції (але не в формі)

Сказав, що виходять всі по 5 осіб, сфотографують всіх, візьмуть відбитки пальців і відпустять.
14:20 — Затриманих вже почали ділити на групи і відводити для фото і зняття відбитків.

14:30 — Люди чекають своєї черги для занесення даних у базу. Деякі із затриманих, зокрема, м'ясники з ринку, не встигли переодягнутися в комфортний одяг і очікують у центральному РВВС Сімферополя у робочій уніформі, повідомляє правозахисниця Таміла Ташева.

15:33 — Стало відомо, що Тараса Ібрагімова та Андрія Криська зараз везуть до "Центру Е".

16:00 — Заїр Смедляєв повідомляє, що серед затриманих також є жінки.

— Затримали близько 80 осіб, у тому числі дві жінки, основний критерій — яскраво виражена мусульманська зовнішність. Наявність документів не мала значення. Після зняття відбитків пальців і забору слини випускають. Чергова акція залякування — дискримінація за релігійною і національною ознакою, — написав він.

Нагадаємо, 30 березня співробітники Центру з протидії екстремізму затримали і звинуватили Ремзі Бекірова нібито в поширенні інформації екстремістського змісту в соціальній мережі.

Трохи пізніше «Центр Е» затримав українського журналіста Тараса Ібрагімова і громадських активістів Усмана Аріфмеметова (Османа Арифма) і Ризу Ізетова, які прийшли провідати Бекірова. У них забрали документи і тримали в підвалі сімферопольського Центру протидії екстремізму. Пізніше Аріфмеметова відпустили, а незабаром вийшли на свободу і Тарас Ібрагімов з Різою Ізетовим.

ФОТО: Таміла Ташева

QHA