СТРОГАНІВКА (QHA) -

Силовики російських окупантів рано вранці 11 травня прибули для обшуку до кримськотатарського активіста Різи Ізетова в Строганівку. Про це повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук адвокат Еміль Курбедінов.

— Сьогоднішній день почався з обшуків у будинку громадського активіста Ризи Ізетова! Репресії проти кримськотатарських громадських активістів, кримських мусульман, представників корінного народу Криму! «Стаття звинувачення» — Він просто не боїться говорити те, що думає, розповідати про порушення прав, має принципову політичну позицію і приходить до сусіда, співвітчизника, коли у нього біда!

Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що перед обшуком російські силовики взяли район в оточення.

О 9:00 обшук був завершений. Ризу Ізетова після проведення слідчих дій відвезли. Адвокат поїхав за ним. Про це розповіла на своїй сторінці Лутфіє Зудієва.

— Сьогодні знову прийшли до нього (Ризи Ізетова — ред.) додому. Відвезли. Адвокат їде слідом.

На 10:00 кримськотатарського активіста Ризу Ізетова відпустили з Центру з протидії екстремізму, куди привезли раніше.

Він зазначив, що причиною затримання силовики назвали «пошук матеріалів, які мають відношення до зникнення якогось Меметова» у рамках кримінальної справи, заведеної в минулому році.

Активіст відмовився давати свідчення і підписувати будь-які документи. Він зазначив, що розмова зі слідчими у Центрі Е «не зав'язалася».

— Лякає, що за підсумками кримінальної справи 2016-го року проводять обшуки... Раніше таке вже було — знайшли причину для залякування населення. Думаю, це не останній захід такого роду від центру з протидії екстремізму, — сказав адвокат Едем Семедляєв.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у Сімферополі 30 березня затримали українського журналіста Тараса Ібрагімова і громадських активістів Усмана Аріфмеметова (Османа Арифма) і Ризу Ізетова. У них забрали документи і тримали в підвалі сімферопольського Центру протидії екстремізму. Пізніше Аріфмеметова відпустили, а незабаром вийшли на свободу і Тарас Ібрагімов з Ризою Ізетовим.

Також Риза Ізетова був затриманий окупантами влітку 2015 року за участь у мирному зібранні і відбув адмінпокарання.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA