СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В окупованому Криму у Судаку силовики змушують активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність» надавати свої паспортні дані, утримуючи їх у приміщенні, де проходило засідання організації. Про це повідомляється на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

— Усім присутнім запропонували два варіанти дій: або люди добровільно нададуть свої паспортні дані (їх записують в один реєстр, фактично це готова база даних всіх активістів), або всіх, хто відмовився добровільно пред'явити свої документи доправлять у відділення поліції для з'ясування особи, сказано у повідомленні.

«Поліцейські» привезли з собою собак-шукачів нібито для пошуку зброї.

У «Кримській солідарності» відзначили, що тих, хто надав свої паспортні дані, відпускають на вулицю, а тих, у кого немає при собі документів, утримують у приміщенні.

У тих, хто з паспортом, беруть спочатку пояснення, а на виході один співробітник у масці (ймовірно співробітник ЦПЕ) та співробітник поліції фотографують крупним планом, повідомляють активісти.

QHA повідомляло, що на зустріч громадського об'єднання «Кримська солідарність» приїхав наряд «поліції». За словами силовиків, причиною їхнього приїзду стала інформація про наявність зброї у приміщенні, де проходить зустріч громадського об'єднання. Вони додали, що збори проходять у «прикордонній зоні», і це треба було узгодити з так званою владою.

QHA