СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Так звана "поліція Криму" продовжує допитувати учасників одиночних пікетів проти репресій з боку російських силовиків щодо кримських татар, які пройшли 14 жовтня.

Відеозвернення з'явилося в мережі Facebook на сторінці Тувг'ан Дост.

У Білогірському районі кримським татарам після пікетів прийшли повістки від МВС.

Один з учасників поділився тим, як проводився допит.

Він повідомив, що співробітник «поліції» навіть не представився, перш ніж починати допит.

— 18 жовтня до моїх батьків за місцем моєї прописки прийшли співробітники правопорядку і принесли повістку, щоб 19 числа о 9 годині ранку я з'явився до будівлі РУВД для надання свідчень у справі 14 жовтня (одиночні пікети). Повістка була заповнена неправильно, вона прийшла не на моє прізвище. У моєму прізвищв, по батькові, а також у місці проживання було зроблено щонайменше три помилки. Співробітник, який проводив допит, не відрекомендувався. Що перше кинулося в очі, так це те, що мене не ознайомили з моїми правами, що не зачитали 51 статтю,  зазначив учасник.

Він додав, що його питали не тільки про те, чому він вийшов на пікет, а й як довго стояв там і чи знає людей, які також пікетували.

— Після того, як я запитав, чому мене викликали, адже я не порушив жодного пункту в законодавстві Російської Федерації, мені відповіли, що викликало підозру, що так багато людей в один і той же час вийшло на одиночні пікети. Мені сказали, що це підозріло і вони намагаються дізнатися, в чому ж причина, — повідомив активіст.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму «поліція» почала викликати активістів на допити у зв'язку з проведення 14 жовтня одиночних пікетів проти репресій з боку російських силовиків щодо кримських татар.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного російського законодавства.

В окупованому Криму пройшли масові затримання активістів, які вийшли на одиночні пікети, протестуючи проти свавілля російських силовиків щодо кримських татар.

Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Раніше стали відомі імена деяких затриманих учасників одиночних пікетів, які вийшли підтримати політв'язнів і виступили проти свавілля окупантів щодо кримських татар на анексованому півострові.

Як писало QHA, 11 жовтня окупанти з самого ранку масово проводили обшуки і затримання у будинках кримських татар у Бахчисараї.

Пізніше підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя обрав запобіжний захід всім шістьом кримським татарам, у яких 11 жовтня проводили обшуки. Активістів заарештували на два місяці.

Адвокат одного із затриманих повідомив, що арешти кримських татар викликані тим, що вони відмовилися визнавати новий порядок у Криму і анексію півострова Росією.

QHA