АНКАРА (QHA) -

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час свого візиту в Україну 9-10 лютого висловив стурбованість Турецької Республіки у зв'язку із порушенням прав кримських татар в окупованому РФ Криму.

Турецька сторона продовжує займати чітку позицію невизнання анексії Криму, про що посол України в Туреччині Андрій Сибіга заявив у інтерв'ю Українським новинам.

— Ми ніколи не забудемо підтримку, яку Туреччина вже надала 2014 року під час голосування відповідних декларацій з підтримки територіальної цілісності та суверенітету України. Туреччина, яка є країною-лідером у мусульманському світі, підіймала питання Криму і кримських татар у рамках Організації ісламського співробітництва. Туреччина засудила заборону Меджлісу на території Криму, не визнала виборів у Криму і посідає тверду і чітку позицію щодо невизнання анексії Криму, зазначив посол.

Крім цього, Республіка продовжує здійснювати гуманітарну і фінансову підтримку України, нагадав український дипломат.

Минулого року Туреччина виділила понад три мільйони доларів на потреби ЗСУ, останні два роки в Анталію відправляють на оздоровлення українських дітей, причому цей процес патронується самим міністром закордонних справ Мевлютом Чавушоглу.

Ще одним важливим кроком в українсько-турецьких відносинах стало виділення кредиту Україні у розмірі 50 мільйонів доларів і надання 250 тонн гуманітарної допомоги українській армії.

Зараз готується чергова допомога Міністерству внутрішніх справ України. Значна, істотна і конкретна, додав Андрій Сибіга.

Нагадаємо, що 16 грудня 1991 року Турецька Республіка визнала незалежність України. Саме з цього дня почалося інтенсивне стратегічне партнерство двох чорноморських держав, що базується на дружніх і довірчих відносинах.

ФОТО: інтернет

QHA