ТРОЇЦЬКЕ (QHA) -

Два роки школа у селі Троїцьке не працювала, тому що була під постійним вогнем ворожої артилерії та снайперів. Після встановлення відносного затишшя влітку 2016 року волонтери, бійці ЗСУ, капелан допомогли відновити школу і дитячий садок, розташований у тій самій будівлі. У вересні минулого року до школи прийшли 34 дитини, що залишилися у селі, з них восьмеро першокласників, для яких перший дзвінок продзвенів під автомотні черги сепаратистів. Ще вісім малюків ходять у дитячий садок, готуються до школи.

— Двічі по нас прицільно вдарили з мінометів і великокаліберної артилерії, каже Геннадій Ческовський, завідувач дитячим садком і вчитель фізичної культури.  Перший раз найсильніший обстріл стався у лютому 2015 року, тоді снаряд влучив у дах спортзалу. Другий потужний обстріл стався дещо пізніше, після нього у школі не залишилося жодної цілої шибки. Добре хоч дітей у приміщенні не було.

У міру сил і можливостей учительський колектив, за допомогою волонтерів, намагається підтримати учнів та їхніх батьків. Дітям готують чай, роздають печиво, доправлене волонтерами. У класах йдуть заняття, і не біда, що в деяких класах навчається всього один учень, зате скільки уваги йому може приділити викладач!

Зруйнований спортзал відновити поки не вдалося. Силами учнів і вчителів в одному з непостраждалих приміщень змогли обладнати своєрідну тренувальну кімнату. У ній поставили спортивні снаряди і тренажери. Особливу увагу вчителі звертають на безпеку. Вони придумали своєрідний захист від осколків — між шарами фанери вкладені листи металу, і такими щитами закрили нижні половини вікон першого поверху.

За вчорашній день, згідно зі зведеннями МО України, противник тричі порушував режим тиші у Попаснянському районі Луганської області. Всі три рази вогонь вівся з легкої стрілецької зброї. Такі дні у Троїцькому називають тихими.

QHA