СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Відома кримськотатарська активістка, ветеран національного руху кримських татар Шефіка Консул сьогодні, 18 лютого, святкує свій 80-й день народження.

З привітаннями до неї прийшли активісти національного руху, діячі культури, науки, освіти, передає «Avdet».

Життя і діяльність Шефіки Консул — приклад нескінченного служіння своєму народові і любові до Батьківщини.

Шефіка-ханум у далекому 1956 році після закінчення середньої школи вийшла заміж за активіста кримськотатарського національного руху Мустафу Консула. Пізніше сім'я Консул стала однією з найактивніших сімей у кримськотатарському русі міста Самарканд.

На зборах у місті Шефіка Консул працювала з інформаційними зверненнями до співвітчизників. Працюючи завідуювакою бібліотеки музичного училища, весь свій вільний час проводила в архівах, з чоловіком багато чому вчилася у старших активістів національного руху, таких як Асан Еміров, Бекір Умеров, Ільяс Мустафаєв, а пізніше Ідріс Асанін, Ферат Усеїнов, Myстафа Джемілєв, Ролан Кадв, Енвер Aблязізов, Велв Ісмаїлов, Різа Юнусов.

У будинку родини Консул, як і інших кримськотатарських лідерів громадськості, представниками радянських спецслужб і правоохоронцями не раз проводилися обшуки.

Пізніше Шефіка Консул у народі прозвали «солов'єм» національного руху за прекрасний голос.

Вона досі пише музику і вірші до пісень, знає безліч казок, прислів'їв і приказок. Розповідаючи про свої пісні, Шефіка-ханум наголошує, що кожна має свою історію.

— На жаль, мені не вдалося закінчити музичну школу, в якій я навчалася, і я не можу записати мелодію на ноти, каже вона. Якби мені допоміг це зробити професійний музикант, була б вдячна йому...

Редакція QHA бажає довгих років життя і міцного здоров'я ветерану національного руху кримських татар Шефіці Консул!

ФОТО: інтернет

QHA