КИЇВ (QHA) -

Щодо 14-ти із 73 звільнених днями заручників ОРДЛО є кримінальні справи за фактом дезертирства.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook радник президента Юрій Бірюков.

За його словами, цих 14 людей спочатку планувалося доправити окремо в аеропорт "Київ", але через негоду той не приймав літаки.

— А потім, зокрема і з гуманних міркувань стосовно родичів, було прийнято рішення не розділяти (звільнених, ред.) на етапі зустрічі,  зазначив радник президента.

Бірюков повідомив, що до остаточного рішення суду на цих 14 осіб не поширюється виплата одноразової матеріальної допомоги.

Що найпарадоксальніше... Півсотні засуджених відмовилися йти "на той бік". А ці 14, знаючи свою перспективу, проте  приїхали,  резюмував Бірюков.

Раніше уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту у Донецькій і Луганській областях, віце-спікер парламенту Ірина Геращенко розповіла про стан здоров'я звільнених 27 грудня полонених.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — в заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув в аеропорт "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA