КИЇВ (QHA) -

Український політв'язень Олег Сенцов вперше за півтора місяці зателефонував додому з російської в'язниці Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ, — ред.), де його незаконно утримують. Про це написала його сестра Наталя Каплан на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, брат як і раніше відмовляється від побачень.

— Вперше з Лабитнангі подзвонив Олег. Каже, що передача й гроші на рахунок поки не потрібні. Як і раніше, відмовляється від побачень. Сказав: "Я чекаю іншого", — написала вона.

За її словами, під час телефонної розмови, яка тривала три хвилини, намагалася пояснити Сенцову, що він відноситься до політичних в'язнів, а не до полонених, і тому процедура обміну полоненими, на жаль, до нього не може бути застосована. Однак, на її думку, брат досі цього не розуміє.

Відзначимо, у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Наразі Олег Сенцов знаходиться в колонії №8 («Білий ведмідь») у м. Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.

QHA повідомляло, що в Анкарі (Туреччина) відбувся показ фільму Аскольда Курова «Процес», присвячений політв'язню Кремля, українському режисеру Олегу Сенцову.

QHA