НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Сьогодні о 1:30 за київським часом у Нью-Йорку відбулася церемонія нагородження премією ПЕН-клубу Америки імені Барбари Голдсміт «Свобода писати». Серед удостоєних нагороди був і український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений на 20 років в'язниці у Росії.

Церемонія нагородження відбулася в Американському музеї природної історії.

Від імені Олега Сенцова премію отримала його двоюрідна сестра Наталя Каплан.

— Ця премія визнання відданості Олега Сенцова свободі вираження поглядів, особливо праву на інакомислення, незважаючи на перебування в ув'язненні і зловживання влади стосовно нього. ПЕН-клуб закликає владу РФ негайно звільнити Олега Сенцова, йдеться у заяві посольства України у США.

Нагадаємо, Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами у Криму за активну патріотичну позицію, звинувачений у тероризмі та етапований до колонії міста Якутська у республіці Саха, Якутія.

Україна неодноразово зверталася до урядових органам Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року Міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що ув'язнений Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного йому країною-окупантом).

ФОТО: інтернет

QHA