ЛЬВІВ (QHA) -

Микола Семена звернувся до учасників Міжнародного конгресу ПЕН-клубу із закликом створити міжнародний моніторинговий комітет Криму, який допоміг би задокументувати факти порушення прав людини, порушення міжнародного права на півострові, і довести справу до міжнародного суду. Про це Семена заявив у своєму відеозверненні.

Журналіст зазначив, що Крим зараз «перетворений на зону суцільної пропаганди, через яку дуже складно або практично неможливо пробитися правді», «знищено всі незалежні засоби масової інформації».

— Над Кримом встановлено залізну завісу, що закриває доступ кримчанам до правдивої інформації з України та про Україну, а також правдивої інформації з Росії. Тому для кримського соціуму дуже важливо те, яке рішення прийме світова мережа ПЕН-центрів і як це вплине на подальший розвиток подій, зазначив Семена.

Нагадаємо, вчора, 18 вересня, на засіданні суду у справі Миколи Семени проходили дебати сторін.

19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму в РФ».

«Суд» оголосить вирок Семені у п'ятницю, 22 вересня, о 14:30.

QHA