СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Окупанти перенесли чергове засідання «суду» щодо кримського журналіста Миколи Семени, обвинуваченого у сепаратизмі в РФ, на 28 лютого. Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк з місця подій.

Рішення про перенесення засідання було обумовлене тим, що адвокат Еміль Курбедінов лише сьогодні вранці отримав свою техніку з матеріалами справи і не встиг підготуватися до захисту Семени.

— Попереднє засідання у справі Миколи Семени перенесли на 28 лютого через те, що адвокат Еміль Курбедінов не зміг підготуватися до засідання матеріали справи та документи були на комп'ютерах, вилучених під час обшуку. Техніку повернули тільки сьогодні вранці.

Після перенесення засідання журналіст Микола Семена роз'яснив у відеозверненні, що не бачить предмета звинувачення щодо себе, оскільки він висловив свою приватну позицію у світлі загальносвітової дискусії.

— Статус Криму сьогодні не до кінця оформлений, навіть у складі Російської Федерації. Це спірна територія, навколо чого ведеться дискусія в усьому світі. Оскільки це так, то я мав право взяти участь у дискусії, висловити свою позицію у рубриці «Точка зору» на сайті Крим.Реалії, як і мільйони учасників.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

7 грудня Миколі Семене висунуто звинувачення в остаточній редакції з шести томів.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму» у РФ.

ФОТО: інтернет

QHA