СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Едем Семедляєв, який представляв інтереси заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в суді, направив до адміністрації президента РФ адвокатський запит з проханням надати дані про помилування свого підзахисного. Про це сам адвокат повідомив у Фейсбук.

У зверненні Семедляєв зазначає, що Умерову усно повідомили про його помилування президентом, після чого літаком вивезли до Туреччини. Указ про помилування Умеров так і не отримав. Адвокат просить адміністрацію президента вказати номер документа і видати копію указу, якщо він приймався.

Нагадаємо, у вересні 2017 року заступник голови Меджлісу був засуджений Сімферопольським районним «судом» на два роки колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до порушення територіальної цілісності країни за критику дій Росії в Криму і заклики до посилення міжнародних санкцій.

25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули до України.

QHA повідомляло, що в ході зустрічі з президентом Туреччини Ердоганом заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз обговорювали продовження роботи зі звільнення українських громадян, яких незаконно утримує РФ в окупованому Криму і на території материкової Росії, однак пріоритетним було питання звільнення українського режисера Олега Сенцова.

QHA