СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Едем Семедляєв, який сьогодні спробував відвідати затриманого Бекіра Дегерменджі в СІЗО Сімферополя, розповів про стан здоров'я 65-річного кримськотатарського активіста. Семедляєв зазначив, що Дегерменджі страждає астмою та має третю групу інвалідності.

Інформацію про стан затриманого адвокат отримав від його співкамерників, так як Семедляєва до Дегерменджі не пустили. За словами сусідів по камері, стан здоров'я Дегерменджі важкий, він лежить під крапельницею.

— Як вдалося дізнатися, він вже четверту ніч не спить, перебуває тільки в сидячому положенні, в іншому випадку йому відразу стає погано. Навіть дійти до вбиральні йому важко, — сказав Семедляєв.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і до медичної частини установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели до спеціалізованого лікувального закладу.

— Йому терміново потрібна вентиляція легенів, — сказав Семедляєв.

Раніше в залі "суду", де проходило засідання у справі Бекіра Дегерменджі, 65-річному чоловікові стало зле.

Нагадаємо, що підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганні.

QHA повідомляло, що «суд» повинен був перенести засідання з розгляду апеляції захисту Дегерменджі.

Відзначимо, що затриманим 23 листопада Асану Чапуху, Казиму Аметову, Руслану Трубачу та Бекіру Дегерменджі інкримінують вимагання, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 163 Кримінального кодексу).

Усіх чотирьох затриманих заарештували до 15 січня 2018 року.

Як повідомлялося, 23 листопада в анексованому Криму пройшли обшуки в будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара — у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача — у с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Увечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

QHA