БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Активіст Сейтумер Сейтумеров, у якого сьогодні пройшов обшук, перебуває у Бахчисарайському райвідділі. Про це в ефірі Радіо Hayat повідомив активіст Сервер Мустафаєв.

— З усіх сьогоднішніх обшуків затриманим виявився тільки Сейтумеров Сейтумер. Він зараз перебуває в Бахчисарайському райвідділі. Операцію проводив, як нам відомо зі слів його адвоката Едема Семедляева, Центр по боротьбі з екстремізмом. Йому інкримінують нібито екстремістського змісту пост у соціальних мережах. Що за пост і в якій соціальній мережі, поки не можу сказати, повідомив Мустафаєв.

Він вважає, що сьогоднішні чергові обшуки в будинках кримських татар це психологічний, моральний тиск з боку окупантів, щоб залякати активістів.

Інформація, яку поширюють активісти під час стрімів про події та ситуації у Криму, почала отримувати світовий розголос. Вони хочуть зупинити мирний опір незгоди з тим, що відбувається стосовно кримськотатарського народу... Я пов'язую всі сьогоднішні події і минулі затримання з тим, що це активні люди, які допомагають «Кримській солідарності» у висвітленні подій, у кримському марафоні зі збору грошей і тощо. Це сигнал залякування, вони так кажуть: «Не допомагайте їм, не перебувайте поруч із ними», поділився він.

Нагадаємо, сьогодні вранці, 8 листопада, в окупованому Криму знову проходять обшуки у домівках кримських татар.

У Бахчисараї обшук пройшов у будинку у громадського активіста Сейтумера Сейтумерова. На обшук в його будинку на вулиці Річковий не допустили адвоката.

Крім нього, силовики обшукали будинки ще двох кримських татар » Алімдара Белялова (м. Старий Крим, вул. Селянська, 11/2) та Ельдара Кантемирова (Сімферопольський район, селище Зарічне).

Активіст «Кримської солідарності» заявив, що сьогоднішні обшуки пройшли послідовно і цілеспрямовано, щоб чинити тиск на активістів громадського руху з метою змусити їх «мовчати про те, що відбувається у Криму».

QHA