БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Затриманому після обшуків Сейдамету Мустафаєву Бахчисарайський районний суд сьогодні виніс постанову у другому правопорушенні за ст.20.2 ч.6 КпАП РФ на 5 діб адмінарешту. Судом розглядалося його участь у «несанкціонованому мітингу» під час обшуку 26 січня 2017 року будинку у Сейрана Салієва. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомила дружина Сейрана Мумине Салієва.

Вона підкреслила, що, з огляду на першу постанову, винесену Мустафаєву вчора, за ст.20.3 КпАП РФ від 13.04.2017, заключним рішенням суду стало 10 діб арешту від 13 квітня.

— Суд виніс постанову — по 5 діб адмінарешту. З огляду на першу постанову, де Мустафаєву присудили 10 діб адмінарешту, то винесене заключне рішення щодо Сейдамета Мустафаєва — 10 діб адмінарешту від 13.04.2017г.  ... Згідно закону не додається. А береться максимальний термін з двох статей (у даному випадку), — написала вона.

Таким чином, термін арешту Сейрана Мустафаєва вираховується з учорашнього дня.

Як повідомляло QHA, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинків двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

Нагадаємо, кримськотатарський активіст Сейран Салієв рішенням «суду» 26 січня був звинувачений за двома статтями адміністративного кодексу РФ: поширення екстремістських матеріалів (стаття 20.29 КоАП Росії) і пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій (стаття 20.3 КоАП Росії). Йому було призначено 12 днів адміністративного арешту.

ФОТО: інтернет

QHA