КИЇВ (QHA) -

На сьогоднішній день Україна не консолідує свої дії в питаннях юридичного захисту прав людей і власності в анексованому Криму, незважаючи на те, що має для цього необхідні інструменти, заявив народний депутат України Сергій Тарута в рамках круглого столу «Використання механізмів Міжнародного кримінального суду для захисту інтересів Україна у міжнародних судах».

— Якщо брати Крим, то там вже є певна юридична ситуація. Це анексована територія, і ми вже можемо вчиняти юридичні дії навколо захисту і прав людей, прав власності, фізичних, юридичних осіб і так далі. Але ми до сьогоднішнього дня не бачимо, щоб така консолідована дія відбувалася... Якби ми щороку виставляли Російській Федерації рахунок за збитки, які складають 10-15 млрд доларів, і так щороку, тоді наші аргументи з приводу війни, яка ведеться проти нас, були б кращими, — розповів Тарута, передає кореспондент QHA.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ». Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели низку економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

QHA