КИЇВ (QHA) -

Уже 12 днів залишається невідомим місцеперебування громадянина України Павла Гриба, ймовірно викраденого ФСБ Росії в Білорусі 24 серпня. Про це під час прес-брифінгу повідомили родичі Павла, передає кореспондент QHA.

Батько Павла Ігор Гриб нагадав хронологію подій зникнення його сина. Так, 24 серпня Павло поїхав до білоруського міста Гомель на зустріч із дівчиною, з якою раніше спілкувався у соцмережі.

— Ми з ним домовилися, що 24-го числа він мав повернутися назад до Чернігова, де я б його зустрічав. Але, прочекавши до ранку 25-го числа, щоб він вийшов на зв'язок, я зрозумів, що треба їхати його шукати, зазначив Ігор Гриб, який кинувся на пошуки сина.

Прибувши в Гомель, Ігор відразу ж на вокзалі звернувся у білоруську поліцію. Там він дізнався, що його син Гриб Павло Ігорович перебував у розшуку за статтею 205 Кримінального кодексу РФ, ініціатор розшуку — ФСБ Росії по Краснодарському краю (м. Сочі).

Будучи офіцером запасу Державної прикордонної служби України, Ігор Гриб зазначив, що в такому випадку білоруські прикордонники мали зняти Павла з рейсу і затримати, однак у базі затриманих його не виявилося. Крім того, за отриманою ним інформацією, його син успішно пройшов прикордонний контроль, що говорить про можливий указ вищого керівництва про пропуск Павла Гриба на територію Білорусі.

Для пошуків сина батько задіяв всі правоохоронні органи України. На сьогодні є тільки два офіційні документи — підтвердження від Держприкордонслужби України про виїзд Павла на територію Білорусі та, відповідно, підтвердження білоруських прикордонників про проходження кордону.

Нагадаємо, 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила українця Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

На думку Ігоря Гриба, причиною затримання його сина стала його публічна патріотична позиція. А оскільки Павло був активним користувачем соцмереж, в тому числі і російської «ВКонтакте», його особистість могла викликати зацікавленість у російських спецслужб. Батько Павла розповів, що він не брав участі в жодних політичних або воєнізованих формуваннях.

— Мого брата дуже хвилювали теми прав людини, незаконних затримань громадян України на території Російської Федерації, а також проблеми розвитку і становлення Української держави як ефективного міжнародного суб'єкта. Він заявляв про це в соцмережах. Я вважаю ненормальним той факт, що у XXI столітті людей переслідують через їхні особисті переконання, розповіла старша сестра Павла Гриба Ольга.

Ольга додала, що Павло з дитинства має вроджену аномалію розвитку — неправильне кровопостачання внутрішніх органів, що постійно призводить до хронічних захворювань і патологій. Будь-яке застосування фізичного насильства з метою чинення тиску на Павла Гриба може призвести до незворотних наслідків.

Сьогодні сім'я через правозахисників направить звернення до сусідніх країн і в міжнародні організації (ООН, ОБСЄ, ЄС) з проханням надати допомогу в пошуку і звільнення 19-річного українця.

ФОТО: інтернет

QHA