СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова помістили до психіатричної лікарні для проходження примусової психіатричної експертизи. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила дружина Ісмаїлова Фатма.

— Мого чоловіка Ісмаїлова Рустема і чоловіка Гузаль Саледінова Айдера поміщають до психіатричної лікарні за адресою вулиця Рози Люксембург, Сімферополь. Ми розцінюємо ці дії з боку силовиків як застосування каральної медицини, констатувала Фатма Ісмаїлова.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року у масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі у організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Примусова психіатрична експертиза раніше була застосована до кримським мусульманам Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Арсену Джеппарова, Інвера Бекірова, Ремзі Меметова, а також Рефата Алімова і Вадима Сірука, які проходять у «ялтинській» кримінальній справі «Хізб-ут-Тахрір».

З 18 серпня по 7 вересня минулого року співробітники ФСБ незаконно, без відповідного рішення суду, помістили заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до психіатричної клініки. Силовики відібрали життєво необхідні Умерову ліки і обмежили час і частоту зустрічей із сім'єю.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання, застосовують радянську практику каральної медицини.

ФОТО: інтернет

QHA