КИЇВ (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) заблокували схему фінансування бойовиків «ЛНР».

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

— Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури блокували схему фінансування терористичного угруповання ЛНР через проведення операції з отриманням пенсій громадянами з тимчасово окупованих територій, сказано у повідомленні.

Один з бойовиків «ЛНР» організував схему і долучив до неї переселенців з Луганська. У Луганській області він пропонував пенсіонерам оформити і отримувати пенсії через його посередництво.

Після зняття грошей з карток кур'єр переправляв їх в «ЛНР» організатору. Учасник угруповання потім віддавав частину суми пенсіонерам, а решту грошей забирав собі і спільникам. Орієнтовний «прибуток» зловмисників склав близько 500 000 гривень, відзначили у СБУ.

Правоохоронці провели обшуки у Харкові і Попасній (Луганська область) в учасників цієї схеми і вилучили близько 60 банківських карт, довідки та копії паспортів переселенців, а також понад 100 тисяч гривень і «чорну бухгалтерію», яка доводить участь у схемі.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 і 258-5 Кримінального кодексу України.

Раніше QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України затримали у Слов'янському районі Донецької області інформатора терористичної організації «ДНР». Правоохоронці встановили, що житель одного з сіл двічі на місяць відвідував тимчасово окуповану бойовиками Горлівку нібито для перевірки стану квартири, яка йому належить. Співробітники СБУ задокументували, що таким чином інформатор регулярно передавав інформацію ватажкові одного з незаконних збройних формувань так званої ДНР. За його вказівкою джерело збирало дані про переміщення, дислокацію військової техніки та підрозділів сил антитерористичної операції поблизу лінії розмежування.

QHA