БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Адміністративне затримання Еміля Курбедінова, адвоката з прав людини, яке відбулося 26 січня в Сімферополі, є продовженням тривожної тенденції переслідувань, що стали частішими, захисників прав людини — людей, які виконують дуже важливу роботу, захищаючи права кримських татар, а також осіб, які не визнають незаконну анексію півострова з боку Російської Федерації, повідомляється в заяві спікера Високого представника ЄС.

— Необхідно поважати права Курбедінова і забезпечити його звільнення з-під варти, — йдеться в заяві.

У заяві нагадується, що Європейський Союз неодноразово звертав увагу на швидке погіршення ситуації з правами людини на території окупованого Криму.

— Особливо жорстко порушувалися права кримських татар. Меджліс, кримськотатарський самоврядний інститут, був названий «екстремістською організацією» і заборонений. Звинувачення заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова в екстремізмі стало ще одним прикладом переслідування його лідерів. Ми очікуємо, що ці звинувачення будуть зняті, а право пана Умерова на юридичну допомогу буде повністю забезпечене, — наголошується в заяві.

Крім того, ЄС вимагає надати міжнародним спостерігачам в області прав людини повний і необмежений доступ на територію Криму.

— Європейський Союз продовжує повністю дотримуватися політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя. Ми повністю підтримуємо суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, — вказується в заяві.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Російські та українські колеги Курбедінова звернулися до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з проханням прийняти низку заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

Учора в Залізничному суді Сімферополя проходило засідання з розгляду скарги його захисника Джеміля Темішева, на якому Курбедінов не був присутній.

ФОТО: інтернет

QHA