КИЇВ (QHA) -

Ідея президента Петра Порошенка про використання закордонних паспортів старого типу жителями тимчасово окупованих Росією українських територій не була підтримана у Європейському Союзі. Посол ЄС у Києві Хьюг Мінгареллі назвав її контрпродуктивною, повідомляє джерело.

Мінгареллі зазначив, що безвізовий режим повинен працювати для всіх без винятку категорій громадян України, які отримали біометричні паспорти. Пізніше він пояснив, що метою його коментаря було «послати сигнал» представникам української влади.

— Я зазначив, що мова йде про всіх українців, оскільки лунали пропозиції окремих посадових осіб України про те, щоб жителі Криму і ОРДЛО не отримували паспорти, необхідні для безвізового режиму. Це суперечить підходу ЄС. Я хочу наголосити, що право на безвізові подорожі до ЄС мають отримати всі громадяни України незалежно від того, де вони проживають, пояснив він.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, 26 квітня процедуру завірили посли ЄС, а 11 травня — Рада Міністрів Євросоюзу. Офіційна церемонія підписання відбулася 17 травня у Страсбурзі, на ній була присутня українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком.

Безвізовий режим з країнами ЄС для України запрацює в ніч з 10 на 11 червня.

ФОТО: Уніан

QHA