БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Рада ЄС затвердила Угоду про асоціацію з Україною, таким чином, Європейський союз остаточно завершив ратифікацію Угоди.

Про це повідомляється на сайті Ради.

— 11 липня Рада прийняла рішення про укладення Угоди про асоціацію з Україною від імені Європейського союзу. Це відбувається напередодні саміту ЄС—Україна в Києві 12 і 13 липня.

У повідомленні наголошується, що це заключний етап процесу ратифікації, який дозволить розпочати повну імплементацію Угоди з 1 вересня 2017 року.

У Раді ЄС нагадують, що велика частина Угоди про асоціацію вже діє. Угода частково вступила у силу з 1 вересня 2014 року, а його торгова частина — глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі — тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

— Висновок і вступ у силу Угоди надасть нового імпульсу співробітництву в таких областях, як сфера зовнішньої політики і безпеки, правосуддя, свободи та безпеки (включаючи міграцію), оподаткування, управління державними фінансами, науки і техніки, освіти та інформаційного суспільства.

Відзначимо, що робота над Угодою про асоціацію України і ЄС зайняла 10 років. Робота над текстом Угоди була завершена у 2013 році, а його підписання відбулося вже у 2014-му, після Революції Гідності.

Протягом 2014-2017 років Угоду ратифікували Верховна Рада, Європарламент, а також національні парламенти всіх країн ЄС.

Як повідомляло QHA, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін пояснив свої слова про посилений варіант асоціації України з Європейським союзом.

ФОТО: інтернет

QHA