КИЇВ (QHA) -

Члени добровольчих батальйонів, які брали участь у збройному конфлікті на сході України і потрапили в полон, сьогодні не отримують жодної державної підтримки. Про це в рамках круглого столу «Звільнення з полону. Допомогти, не травмуючи», який проходив в Києві 7 вересня, заявив психотерапевт Ярослав Сидоркін, передає кореспондент QHA.

— Коли ці люди повернулися з полону, то опинилися в ситуації, коли вони не мають жодного статусу і не отримують жодної державної допомоги і підтримки. Вони повертаються у статусі давно звільнених у запас військовослужбовців. Вони ніби як уже цивільні особи, розповів Сидоркін.

За його словами, зараз багато колишніх бійців добровольчих батальйонів мають як складності у визначенні свого місця у правовому полі, так і проблеми з інтеграцією в нормальне суспільне життя.

Зараз у цих людей спостерігається ряд проблем, пов'язаних, по-перше, зі станом і відновленням здоров'я, по-друге, з відновленням їхнього психологічного здоров'я, а також з юридичними процедурами. Багатьом із них потрібно відновлювати документи. Іноді їм потрібно виїздити на непідконтрольні Україні території, щоб забрати свої речі, але вони не можуть цього зробити, — пояснив психотерапевт.

Спікер закликав дати цим громадянам України спеціальний статус, який би не передбачав пільг, однак допоміг їм відновити свої законні права.

ФОТО: інтернет

QHA