МОСКВА (QHA) -

Верховний суд РФ 27 грудня скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву, засудженому до семи років ув'язнення нібито за організацію діяльності севастопольського осередку «Хізб ут-Тахрір», і відправив справу на перегляд до Північнокавказького окружного військовий суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони обвинувачення.

Інформацію про це передає адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці в Фейсбук.

— Суд скасував вирок у частині Зейтуллаєва і відправив справу на новий розгляд до Північнокавказького окружного військсуду Ростова, — повідомив адвокат.

Нагадаємо, кримських татар Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Нурі Примова і Ферата Сайфуллаєва звинуватили в створенні та участі в севастопольському осередку Хізб ут-Тахрір. Прокурор просив 17 років позбавлення волі Зейтуллаєву як організатору осередку і по 8 років іншим. Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ засудив Руслана Зейтуллаєва до 7 років, Рустема Ваітову, Нурі Примову та Ферату Сайфуллаєву дав по 5 років.

Чотири кримських мусульманина були затримані в Криму 23 січня 2015 року. З 1 червня їх справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді. 7 вересня суд Ростова-на-Дону виніс вирок.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду засудити чотирьох кримчан за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

ФОТО: інтернет

QHA