РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Скан-копію листа опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці адвокат Едем Семедляєв.

— У зв'язку з тим, що на державних телеканалах в РФ неправдиво висвітлюється образ кримських татар — мусульман, образ, який не відповідає реальній дійсності, я, котрий безпосередньо опинився жертвою цієї пропаганди, хочу звернутися до вас!

Прошу вас прийти на мою апеляцію і максимально об'єктивно висвітлити весь процес і по можливості надати громадський резонанс абсурдності цієї кримінальної справи і самого процесу. Заздалегідь дякую всім, хто відреагував на моє прохання! — просить в листі Зейтуллаев.

Верховний суд Росії розгляне апеляційні скарги на вирок фігуранту севастопольського «справи Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаєву 27 липня в 10 годині ранку.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано четверо мусульман за звинуваченням в причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій Примов були засуджені до 5 років колонії загального режиму.

Однак 27 грудня 2016 року Верховний суд РФ скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу в Північно-Кавказький окружний військовий суд Ростова на перегляд, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» в Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ поставити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

 

QHA