ОДЕСА (QHA) -

Вчора, 28 вересня, відбулося засідання громадської комісії у справі про пожежу в оздоровчому таборі "Вікторія", в результаті якої загинули троє дітей.

Наразі слідством призначено 15 експертиз, допитано 90 свідків. Особам, які здійснювали реконструкцію і брали об'єкт в експлуатацію, інкримінують 306 статтю Кримінального кодексу України. Також відкрито кримінальне провадження за статтею 361 (невиконання посадовими особами своїх обов'язків). Слідство вилучило всі документи міської ради, що стосуються всієї процедури реконструкції (починаючи з оголошення конкурсу) і здачі в експлуатацію табору.

Ситуація, за словами представників слідства, ускладнюється тим, що деякі свідки дають різні свідчення. Зараз неможливо встановити причину пожежі, але до проведення експертиз, за ​​словами поліції, залучені професіонали з Києва.

— Слідство посекундно прораховує, скільки пройшло часу від загоряння до виклику фахівців служби з надзвичайних ситуацій. Вивчаються матеріали, отримані з телефонних розмов, листування з батьками, інформація про спроби самостійного гасіння пожежі. Крім того, ми очікуємо результати ряду обов'язкових експертиз, каже прокурор Одеської області Олег Жученко.

За його словами, слідчими поліції вже встановлено наявність слідів кип'ятильника на тому місці, де був осередок пожежі.

Під час засідання було виявлено кілька цікавих фактів. Так, за інформацією представників громадськості, камери спостереження були відключені за кілька днів до трагедії, а самого табору "Вікторія" не було на сайті держреєстру оздоровчих установ.

Як відомо, Апеляційний суд Одеської області відпустив виховательку дитячого табору "Вікторія" Наталію Янчик на поруки народних депутатів Мустафи Найєма та Григорія Шверка.

Раніше Наталію Янчик затримали за підозрою у службовій халатності, що призвела до пожежа і смерті дітей. Янчик працювала вихователькою і лише за документами відповідала за стан протипожежної безпеки у таборі.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня в Одесі на Дачі Ковалевського в дитячому таборі "Вікторія" сталася масштабна пожежа — близько опівночі загорівся один з корпусів. У будівлі перебувало 42 дитини, всього в таборі відпочивало 150 осіб.

QHA