КИЇВ (QHA) -

Набирає обертів робота нового українського кримськотатарського медійного ресурсу — Радіо «Хаят», на частоті мовлення 103.5 FM Каховського району Херсонської області України. Головний офіс Радіо «Хаят» знаходиться в українській столиці.

Рік тому Національної Радою України з питань телебачення і радіомовлення було оголошено конкурс на радійні частоти в районах, розташованих у Херсонській області, в районах поблизу тимчасово окупованого Криму. Оголошення частот у так званому «кримському прикордонні» стало частиною державної політики щодо створення мережі українських радіостанцій, які ведуть мовлення на Крим.

У ранковому шоу «Saba, done!», яке провели ведучі радіостанції Муслім Умерогли, Ніна Тараруєва, Едуард Куцик, прозвучала інформація про останні події в Україні та світі. Гостею ефіру стала кримськотатарська танцівниця і хореограф Ельнара Халілова, яка розповіла про участь у новому культурному проекті, започаткованому у Києві українською та кримськотатарською діаспорою США.

Ведучий ранкового шоу «Saba, done!» Андрій Куликов у ранковому ефірі спілкувався з директором інформаційного агентства «Кримські новини», керівником Радіо «Хаят» Гаяною Юксель. Гостя говорила про завдання нової радіостанції, про те, в яких умовах зараз працюють на материку кримські ЗМІ, що вимушено покинули півострів.

Щоденні випуски новин готують журналісти Ольга Волинець, Катерина Есманова та інші. Випуски подаватимуться українською та кримськотатарською мовами, у планах — турецькою та англійською.

Ефірна сітка переважно складатиметься з інформаційно-аналітичних та розважальних програм. Найближчим часом планується організація мовлення на сайті інформаційного агентства «Кримські новини» — www.qha.com.ua та у соціальних мережах.

 

QHA