КИЇВ (QHA) -

84% росіян підтримують приєднання Криму до Росії.

Такі результати показало опитування Левада-центру, проведене у вересні цього року.

Дані результати практично нічим не відрізняються від результатів минулих років. Так, у вересні 2016 року таких було 83%, у березні 2014 року — 88%. 63% опитаних бачать у приєднанні Криму більше користі, ніж шкоди.

Левада-центр провів опитування і з питання підтримки Росією бойовиків «ДНР» і «ЛНР».

41% росіян вважають, що Росія повинна підтримувати терористичні організації «ДНР» і «ЛНР» у конфлікті на сході України.

У той же час, 6% опитаних заявили, що Росія повинна підтримати Україну, а ще 37% вважають, що Росія не повинна підтримувати нікого.

— Але все-таки 41% підтримки «ДНР» і «ЛНР» досить багато, хоча до ідеї приєднати Донбас росіяни вже ж охололи. Інтерес до української теми зараз значно менше, ніж у 2014-2015 роках, — зазначив соціолог Левада-центру Степан Гончаров.

Керуючий партнер Агентства стратегічних комунікацій Вадим Самодуров повідомив, що результати опитування Левада-центру про необхідність підтримки «ДНР» і «ЛНР» «цілком логічні та відображають реальну картину».

Левада-центр провів опитування ще з кількох питань, одне з яких — це «побоювання світової війни» і «взаємна нелюбов».

42% респондентів у вересні 2017 року відзначили, що бояться того, що конфлікт на сході України переросте у війну між Москвою та Києвом, хоча в липні 2016 року ця кількість була 40%.

Що стосується взаємної нелюбові, то тут, за результатами опитування, росіяни стали краще ставитися до України, а українці — гірше до Росії.

У травні відсоток тих, хто добре ставиться до України, становив 26%, а у вересні — 32%.

Ставлення українців до Росії зменшилося з травня місяця з 43% до 37%.

Джерело: РБК

QHA