ХЕРСОН (QHA) -

Росія є не просто країною-агресором, а й країною-терористом.

Про це заявив член Меджлісу кримськотатарського народу, представник Меджлісу в Херсонській області Абмеджіт Сулейманов кореспонденту QHA.

— З Веджіє Кашка я знайомий давно. Моя троюрідна сестра є її невісткою. Сьогодні вони (окупанти,  ред.) показали своє обличчя. Вони порушили всі законодавчі акти і міжнародні норми. В результаті їхніх дій померла людина. Я думаю, Україна за всіма цими порушеннями має подати позови в усі міжнародні суди. Звісно ж, прокуратура Автономної Республіки Крим має провести розслідування. А президент, як гарант конституційних прав громадян України, повинен подати судові позови проти російського президента і так званого голови Криму просто до Гаазького суду. Те, що відбувається у Криму ще раз підтверджує, що Росія є справжньою терористичною країною, не просто країною-агресором, а справжнім терористом. За міжнародними конвенціями навіть викрадення людини відноситься до тероризму, зазначив він.

Також член Меджлісу кримськотатарського народу впевнений, що окупанти шукали привід для застосування сили.

Ніхто й не сумнівається, що це провокація (затримання кримськотатарських активістів за звинуваченням у вимаганні, ред.). Просто вони шукали привід, щоб застосувати силу. І, на жаль, він у них знайшовся. Якщо ми подивимося на затриманих ці люди займали активну громадянську позицію щодо подій, які відбуваються у Криму. І саме всіх їх затримали. Причому всі вони тримали зв'язок із материком, — зазначив він.

QHA повідомляло, що сьогодні вранці стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

Серед затриманих, які нібито вимагали гроші у громадянина Туреччини в особливо великому обсязі, кримські татари Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, батько фігуранта кримінальної справи про мітинг під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого Мустафи Дегерменджі, Казим Аметов і Куртсеїт Абдуллаєв. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини — 7 тисяч доларів.

Нагадаємо, сьогодні після проведених обшуків і затримань співробітниками ФСБ померла Веджіє Кашка. Їй було 83 роки 

QHA