КИЇВ (QHA) -

Російська влада не дає українським політв'язням спілкуватися з родичами. Про це повідомили члени Об'єднання родичів політв'язнів Кремля під час прес-конференції, яка проходила в Києві 13 грудня, передає кореспондент QHA.

Так, Ігор Котелянець вже більше року не розмовляв зі своїм братом Євгеном Пановим, якого затримала ФСБ у Криму за звинуваченням у "диверсійних діях".

— Зі своїм братом я спілкувався востаннє у серпні 2016 року. Все наше спілкування проходить через адвокатів, які приїжджають з Москви до Сімферополя, зустрічаються з ним, щось передають від нас, фотографують його лист для нас. Іноді він пише для сім'ї, а іноді для всіх українців, які його підтримують. Зараз його настрій набагато кращий, ніж був раніше. До нього приходять листи від громадян України зі словами підтримки, і це надає йому сил, — розповів Котелянець.

У свою чергу, батько Павла Гриба, викраденого російськими спецслужбами на території Білорусі, Ігор Гриб жодного разу не спілкувався зі своїм сином з моменту його арешту.

— На жаль, за весь час утримання у нас немає від нього ніяких звісток, крім тих, які передавали адвокати і консули. Ми знаємо тільки те, що ліків, яких він дуже потребує, він не отримує, — поділився Гриб.

Деяким політв'язням дозволяють телефонувати додому. Так спілкуються Оксана Стогній зі своїм чоловіком Олексієм Стогнієм і Петро Виговський із сином Валентином Виговським. Однак таке спілкування є несистемним, і відбувається раз на кілька місяців.

Раніше QHA повідомляло, що Об'єднання родичів політв'язнів Кремля відправило лист президенту України Петру Порошенку з проханням про особисту зустріч.

QHA