АНКАРА (QHA) -

Сьогодні, 15 серпня, Генеральний центр Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині у зв'язку із затриманням Сервера Караметова і призначенням йому штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян опублікував заяву. Зокрема у ній акцентується увага на тому, що боротьба кримськотатарського народу не буде припинена, незважаючи на зростання тиску і почастішання в останні дні затримання кримських татар.

— В останні дні тиск Російської Федерації, що окупувала Крим всупереч нормам міжнародного права, перейшов на новий рівень. Минулого тижня окупанти спочатку затримали 76-річного Сервера Караметова, який вийшов на одиночний пікет проти арештів Росією кримських татар у Криму, а потім так званий «суд» дав 10 діб арешту і наклав штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім ситуації з варварським затриманням хворого Сервера Караметова, в заяві також згадується і нещодавній повторний випадок з оскверненням мусульманського кладовища у Гурзуфі, де, за словами місцевих жителів, заплановане будівництво котеджів для спонсорів «Артека». Всі ці дії спрямовані на одне — стерти всі сліди існування кримських татар у Криму, наголошується у заяві Генерального центру.

— Всі ці довільні і нелегальні заходи, які застосовує Росія до кримських татар, які виступали і продовжують виступати проти окупації Криму, злочини проти людяності. І відповідальні за них відповідатимуть перед судом.

Продовжуючи здійснювати свої дії всупереч рішенням Міжнародного суду ООН, Російська Федерація, провокуючи кримських татар, що виступили проти окупації, поставила собі за мету звинуватити весь наш народ у брехні і прикріпити до нього ярлик фундаменталістів і екстремістів. Однак Москві не вдасться зіграти в Криму той же сценарій, який вона провернула на інших окупованих територіях.

В рамках міжнародного права і прав людини кримські татари продовжать свою боротьбу і переможуть.

Нагадаємо, що Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. У момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти - не терористи!». Внизу було також приписано: «Досить звинувачувати кримських татар!».

9 серпня «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів і призначив 10 діб адмінарешту нібито за «непокору поліції». Пізніше він же відхилив Апеляційну скаргу.

Відзначимо, що Сервер Караметов страждає хворобою Паркінсона і порушенням мови.

14 серпня з самого ранку щонайменше четверо літніх активістів вийшли з одиночними пікетами під адміністративні будівлі Сімферополя — під Держраду, Радмін, МВС і «Верховний суд». Активісти висловили своє невдоволення затриманням 76-річного Сервера Караметова, якому 9 серпня «суд» дав 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

В цілому російські силовики затримали вісім активістів. Серед них виявилися навіть ті, хто просто знімав подію.

Пізніше стало відомо, що майже всіх затриманих активістів відпустили. Тільки на Давлатова Ярикула Темировича, 1953 року народження, був складений протокол «про проведення несанкціонованого мітингу». Увечері 14 серпня Залізничний районний суд Сімферополя призначив йому штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ФОТО: інтернет

QHA