СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

З 1 січня 2017 року у анексованому Росією Криму заробив федеральний закон РФ, який де-факто дозволяє російським колекторам збирати з мешканців півострова їх борги українським банкам.

Даний закон «Про захист прав і законних інтересів фізичних осіб при здійсненні діяльності з повернення простроченої заборгованості та про внесення змін до Федерального закону "Про мікрофінансову діяльность та мікрофінансові організації"» був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним і викладений у відкритий доступ на портал правової інформації РФ .

При цьому сам Володимир Путін під час прес-конференції в 2014 році на питання, що робити тому, чий автомобіль узятий у кредит в українському банку, відповів: «Так їздіть на здоров'я!», що побічно могло означати, що борги українським банкам жителям анексованого півострова повертати не доведеться.

У тексті закону описаний алгоритм взаємодії боржника і колектора, а в його останньому пункті стверджується, що дія закону не поширюється на стягнення боргів кримчан перед банками, що діяли в Криму до його анексії («банків, діяльність яких була зупинена в Криму рішенням Національного банку України», як сказано в тексті закону).

Однак, як повідомлялося в пресі раніше, три українські банки — ПАТ «Фідобанк», ПАТ «Альфа-Банк» і ПАТ «OTP Банк» — «продали» свої права за кредитними зобов'язаннями російським організаціям, які цілком легально, сповістивши боржників цих банків, можуть за допомогою російських колекторів збирати кредитні борги з відповідним відсотком за затримку виплати.

Нагадаємо, як передавало QHA, 16 грудня в силу вступив новий «указ» окупаційної влади Криму, згідно з яким судові пристави ФССП зобов'язані вилучати адміністративні штрафи з жителів Сімферополя на дому. Таким чином «адміністрація» Криму повідомила про намір активізувати виплату штрафів кримчан, загальна сума яких вже перевищила 5 млн рублів.

ФОТО: інтернет

QHA