КИЇВ (QHA) -

Біля Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" пройшли жалобні заходи за участю президента, прем'єр-міністра, керівництва Верховної Ради, голів українських церков, представників дипломатичних установ і громадськості.

Президент Петро Порошенко в своєму виступі заявив, що в Україні настав час ввести відповідальність за невизнання таких масштабних актів геноциду, як Голодомор і Голокост.

Порошенко став на коліно перед пам'ятником жертвам Голодомору.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман приєднався до всіх скорботних і запалив лампадку біля Меморіалу.

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів богослужіння за жертвами радянського геноциду українського народу 1932-1933 років.

Порошенко висловив надію, що Росія рано чи пізно покається за Голодомор і визнає його геноцидом.

"Це — геноцид за всіма ознаками, які визначені в Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року... Не визнавати Голодомор — так само аморально, як і заперечувати Голокост", — зазначив голова держави.

Біля Меморіалу зібралося безліч людей.

Родичі жертв Голодомору розповіли кореспонденту QHA, що людям доводилося їсти кору, птахів і смолу для того, щоб вижити.

За 17 місяців Голодомору (квітень 1932 — листопад 1933 рр.) в Україні було вбито понад 7 млн ​​осіб, а в регіонах, які історично були заселені українцями (Кубань, Північний Кавказ, Нижнє Поволжя і Казахстан), — 3 млн осіб.

Найбільше від голоду постраждали жителі Київської та Харківської областей, у кожній загинуло, щонайменше, по мільйону осіб.

Левову частину померлих від голоду становили сільські жителі.

Люди весь час підходили до "Свічі пам'яті" біля Монументу пам'яті жертв Голодомору, ставили лампадки і покладали квіти.

На Михайлівській площі кияни та гості столиці приєдналися до загальнонаціональної акції "Запали свічку".

Найбільш смертоносним був червень 1933 року, тоді загинули 840 тисяч осіб, тобто по 28 тисяч осіб на добу.

Майже четверта частина з тих, хто не пережив Голодомор, — діти до 10 років. Також через геноцид в Україні не народилося понад 600 тисяч немовлят.

QHA