КИЇВ (QHA) -

Громадянське об'єднання родичів політв'язнів Кремля відправило лист президенту України Петру Порошенку з проханням про особисту зустріч. Про це було сказано під час прес-конференції, яка проходила в Києві 13 грудня, передає кореспондент QHA.

— Президент визначив повернення заручників своїм пріоритетом. Ми представляємо десятки в'язнів путінського режиму, які перебувають у в'язницях Російської Федерації та окупованого Криму. І ми просимо президента зустрітися з нами і прояснити ситуацію... Ми вважаємо, що країна повинна докладати системних зусиль для звільнення українців і запобігати новим затриманням, — розповів Ігор Гриб, батько Павла Гриба, викраденого російськими спецслужбами на території Білорусі.

У свою чергу, брат Євгена Панова, «українського диверсанта», якого затримала ФСБ у Криму, Ігор Котелянець зазначає, що останнім часом неодноразово повідомлялося про швидкий обмін полоненими, який обговорюється під час Мінського процесу. На даний момент відомо про обмін близько 70 українських полонених, проте жодної інформації про політв'язнів не звучало.

— Ми зараз опинилися в ситуації, коли держава говорить про те, що планується обмін ув'язненими, але про наших родичів ми не знаємо нічого. Ми знаємо тільки, що політв'язні, як категорія в'язнів, не включені до Мінського процесу і в ці обговорення, які зараз відбуваються. І ніхто не може дати нам чіткої відповіді, що з нашими родичами, і чи робиться щось для їхнього звільнення, — повідомив Котелянець.

За його словами, це вже не перший лист до глави держави від організації, проте жодного разу вони не отримали відповідь від Адміністрації президента. Під новим зверненням поставили свій підпис понад 60 родичів політв'язнів, і вони сподіваються, що Порошенко погодиться на зустріч з ними.

Раніше QHA повідомляло, що обмін полоненими між українською стороною і терористичними угрупованнями «Л/ДНР» на Донбасі повинен відбутися до 25 грудня.

QHA