КИЇВ (QHA) -

Родичі українців, незаконно ув'язнених в РФ, Криму та на неконтрольованій території Донбасу, спільно з організацією «Євромайдан SOS» звернулися до віце-президента США Майкла Пенса з проханням поставити перед вищим керівництвом РФ питання про звільнення політв'язнів.

Звернення родичів політв'язнів і громадських організацій було опубліковане «Укрінформом».

— Ми звертаємося до вас із проханням підняти питання перед вищим керівництвом Російської Федерації щодо звільнення щонайменше 44-х людей, які за політичними мотивами опинилися за гратами в Росії та окупованому Криму, а також щонайменше 128 людей, які утримуються в полоні на окупованій території Донбасу, що знаходиться під ефективним контролем Російської Федерації,  йдеться у тексті звернення.

Автори документуа нагадують, що серед в'язнів — режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст «Укрінформу» Роман Сущенко, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і багато інших.

Зазначається, що до заарештованих можуть місяцями не допускати українських консулів, обраному сім'єю незалежному адвокату — відмовити у доступі до підзахисного, а до в'язнів  застосовувати тортури з метою вибивання зізнань у злочинах, які вони не скоювали. Має місце і примусове вміщення заарештованих у Криму без рішення суду до психіатричної лікарні, де за відсутності їхніх захисників тривають допити.

— Цього року окупаційна влада у Криму почала показово заарештовувати адвокатів політв'язнів і людей, які носять їм передачі. Це означає, що барометр несвободи на окупованому півострові сягнув своєї критичної позначки і вимагає негайної реакції міжнародної спільноти.

У свою чергу, на території Донбасу, що перебуває під контролем РФ, у полоні залишаються мінімум 128 українців.

— США є гарантом Будапештського меморандуму від 5 грудня 1994 року, який накладає на країни-підписанти додаткові обов'язки в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії. Ми звертаємо вашу увагу на те, що наші рідні стали прямими жертвами збройної агресії Росії. Єдиний шанс повернути їх додому і зупинити зростання політичних репресій — це посилити міжнародний тиск на Росію, яка демонстративно нехтує принципами міжнародного права.

Аналогічний лист родичі українських політв'язнів надіслали главам Євросоюзу та НАТО.

Як повідомляло QHA, сьогодні Рада ЄС схвалила продовження на рік «кримського» пакету санкцій, прийнятих проти РФ 2014 року за незаконну анексію АР Крим.

ФОТО: інтернет

QHA