КИЇВ (QHA) -

Ханський палац у Бахчисараї — це унікальна споруда і єдиний у світі зразок кримськотатарської культури. Цей палац має значення для всього світу.

Про це в ефірі радіо Хаят заявила журналістка, музейний експерт Лариса Волошина.

За її словами, все, що відбувається у Бахчисараї, турбує українських архітекторів і офіційну владу.

Так, Київ уже звернувся до ЮНЕСКО і передав фотодокази турецькому уряду.

Ми вимагаємо припинити будь-які роботи до того, як приїдуть фахівці з ЮНЕСКО, адже є ризик втратити спадщину кримськотатарського народу, сказала вона.

Волошина повідомила, що під час так званих робіт з реконструкції палацу була скинути на землю стара черепиця. Тобто її не зняли, як це роблять архітектори, записуючи номер об'єкта, а просто скинули. Будівельники заливають все звичайним бетоном.

— Розташована біля входу до палацу мечеть з п'ятивіковою історією опинилася в полоні вогкості, по стінах храму тече дощова вода. Дах палацу, який був прикрашена кримськотатарським орнаментом, замінюється іспанською плиткою, а характерні для комплексу побудови, зроблені з дерева, замінюють звичайним бетоном,  повідомила вона.

Раніше QHA писало, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині запускає в соціальній мережі Twitter кампанію на підтримку Ханського палацу в Бахчисараї, який знищують російські окупанти.

Нагадаємо, відомий історик, автор книг про Кримське ханство Гульнара Абдулаєва на своїй сторінці у Facebook розповіла про те, що Росія ще з моменту окупації півострова у XVIII столітті зазіхає на національну спадщину кримських татар.

Раніше повідомлялося, що команда кримських адвокатів планує розпочати юридичну кампанію із захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Юристи захищатимуть культурну спадщину кримських татар від необґрунтованого зазіхання і мають намір звернутися до ЮНЕСКО.

Джерело: Радіо Хаят

QHA