КИЇВ (QHA) -

Текст змін до Конституції України в частині Автономної Республіки Крим був переданий на розгляд членам робочої групи конституційної комісії. Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час прес-конференції, яка проходила у Києві 30 листопада, передає кореспондент QHA.

— Минулого тижня робоча підгрупа конституційної комісії підготувала цілісний текст змін і доповнень до Конституції України, розділу 10, який називається «Автономна Республіка Крим». Зараз цей текст направлений членам робочої групи це 25 членів конституційної комісії із залученими експертами, зокрема членами Меджлісу кримськотатарського народу, — розповів Чубаров.

Він також зазначив, що у грудні планується винести цей текст на обговорення конституційної комісії України.

У нашому тексті є норма, яка передбачає збереження такої інституції кримськотатарського народу, як Курултай, в тій автономії, яка діятиме на деокупуваній кримській землі, поділився він.

Нагадаємо, 11 травня Конституційна комісія створила робочу групу, яка розроблятиме поправки до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим». Робота групи буде спрямована на введення поправок для узаконення права кримських татар як корінного народу Криму на самовизначення в рамках унітарної держави Україна.

QHA