КИЇВ (QHA) -

За словами професора Інституту філософії НАН України Олександра Сагана, Всеукраїнська рада релігійних об'єднань збере в одній структурі шість організацій і асоціацію релігієзнавців України. Зокрема, до ради приєдналися Духовне управління мусульман України УММА, Національні духовні збори бахаї України, Громада прогресивного іудаїзму, Товариство свідомості Крішни в Україні, а також язичницьке об'єднання "ОСІДУ рунвери".

— До складу ради увійшли шість релігійних об'єднань і українська асоціація релігієзнавців як невеликий виняток, тому що ми не є чисто релігійною організацією. Ми робимо це тому, що один з кроків до впровадження ідеї толерантності — не тільки у відносинах держава-церква, а й у міжконфесійних відносинах. Власне, для цього релігійні організації та наша асоціація і виявили добру волю до об'єднання, — заявив Олександр Саган.

Муфтій духовного управління мусульман України шейх Саїд Ісмагілов наголосив на важливості налагодження діалогу між представниками авраамічних (християни, мусульмани, іудеї) та інших релігій.

— Після окупації Криму і Донбасу залученість мусульман-сунітів до усіх міжрелігійних діалогів і законодавчих процесів сповільнилася. Тому завдання, яке ми ставимо перед собою, — по-перше, розвивати внутрішньоконфесійний діалог між мусульманами України, а по-друге — розвивати діалог з представниками інших релігій. Саме так ми зможемо знайти точки порозуміння, ми будемо поважати і знати один одного. Рада, який створюється сьогодні, є унікальною.

До сьогоднішнього дня в Україні не було ради, де б були представлені не тільки представники авраамичеської традиції. Ідея нової Всеукраїнської ради релігійних об'єднань — значно ширше. У нас є представники і інших релігій, і це свідчить про те, що демократичні процеси в Україні тривають. До діалогу залучаються такі релігії, які раніше не були задіяні. Тобто міжрелігійний діалог в Україні фактично виходить на новий рівень, і це не може не радувати, — вважає шейх Саїд Ісмагілов.

Нагадаємо, 5 грудня 2016 року представники більше 30 мусульманських організацій, а також запрошені експерти підписали Хартію мусульман України. Документ написаний в дусі Хартії мусульман Європи, однак є новаторським у своєму роді. Окреслені в «Хартії мусульман України» позиції вказують на те, що представники мусульманських громад обрали лінію ісламського соціального активізму, тобто активної участі в житті України.

ФОТО: інтернет

QHA