РІВНЕ (QHA) -

В День Соборності у Рівному, як і в усіх містах України, вийшли на акцію «Ланцюг єднання». І хоча людей, у порівнянні з попередніми роками було менше, однак рівняни вважають, що українці в цей час мають бути як ніколи об’єднаними. Як зазначив член ВО «Свобода» Дмитро Козачок, подібні акції демонструють всьому світу єдність країни.

— Саме сьогодні це дуже важливо. Всі українці повинні показати свою чітку позицію, щоб жоден ворог не міг сказати, що Україна може розділитися, — наголосив він.

— Насправді 1919 року була об’єднана Українська держава. Сьогоднішній захід є руйнацією міфів та ворожих спекуляцій проти нашої держави. Українці завжди будуть боротися за свою незалежну державу і ми житимемо на своїй Богом даній землі, заявив член ВО «Свобода» Станіслав Ткачук.

Наймасштабніша акція з нагоди Акту Злуки УНР та ЗУНР відбулася 21 січня 1990 року, коли було утворено «живий ланцюг» від Києва до Львова за різними підрахунками тоді взяло участь від півмільйона до трьох мільйонів українців.

У Рівному у вчорашній акції також взяли участь ті, хто пам’ятає ту подію. Боєць Віктор Суходольський, позивний «Дідусь», поділився враженнями щодо першого всеукраїнського флешмобу «Ланцюгу єднання»:

— Це було велике дійство, яке дуже прилягло до серця кожному українцю. Ще тоді було зрозуміло, що  нас неможливо розділити, бо Схід і Захід справді разом. Мені приємно, коли зустрічаються патріоти. Через те я тут. Минулого року я не міг бути, бо був на війні. Можливо, цього року люди не прийшли через те, що втомилися або зневірилися. Але кожен має особисто відповідати за власні вчинки, розповів він кореспонденту QHA.

Микола Вараницький теж з приємністю згадує свою першу участь у «живому ланцюгу». Він переконаний, що в майбутньому громадяни активніше демонструватимуть свій патріотизм.

— Ми, активісти Народного руху, 22 січня, 90-го року, поїхали підтримати нашу сусідню область для того, щоб зайняти пустоти, які були на трасі. Я щороку це згадую. Тому йду на акцію, щоб ще раз собі нагадати, що ми велика нація. На жаль, рівняни про це часто забувають. Але я знаю, що прийде час і ми будемо виходити мільйонами, як це було 1 грудня, 2013 року, каже Микола Вараницький.

Нагадаємо, у Києві акція «Ланцюг єднання» відбулася на мосту Патона, вздовж якого розтягнули 30-метровий синьо-жовтий прапор України.

QHA