РІВНЕ (QHA) -

Священна літургія та освячення води — так розпочалося Водохреще у Рівному на популярному в народі озері Басів Кут. Свято в цьому місці організовується вже третій рік поспіль депутатом Рівнеради Олександром Курсиком, прихожанами та духовенством Свято-Троїцької церкви УПЦ Київського патріархату. Рівняни мали можливість стрибнути в ополонку та змити свої гріхи, а після цього ще й зігрітися безкоштовним чаєм, рибною юшкою або кулішем. Були передбачені й розваги — наприклад постріли з гармати. До дійства долучилися козацький табір «Гайдамаки» та активістів. За безпекою на льоду стежили рятувальники, також були облаштовані пункти обігріву.

Зануритися у воду цього дня вирішили як досвідчені пірнальники, так і початківці. Владислав розповідає, що особливо не готувався, взяв усе необхідне та пішов із другом на озеро.

— Перш за все я хотів спробувати для себе це відчуття. Отримав нові враження. Для мене це просто купання, але воно об’єднує людей, каже хлопець.

Його друг Антон, подивившись на Владислава, й собі вирішив пірнути.

— Я не мав купатися, але вирішив також спробувати. Мені сподобалося. Так само вперше занурився. У плані фізичному спочатку було холодно. Але водночас відчувається відновлення та легкість, зізнається він.  

Також вперше увійшов у крижану воду Ігор. Чоловік розповідає, що до цього не готувався, але враження в нього чудові.

Архієпископ Іларіон, який освячував воду, у своїй промові зауважив, що вода цього дня набуває цілющих властивостей, але при цьому дуже важливо мати віру та любов, бо інакше споживання води перетвориться на звичайне пиття.

— Ми стримали агресора. Вперше в історії ми зупинили війну на її початку. Перемога є в нашому розумі та серці. Тому я щиро бажаю, щоб ми ніколи не втрачали віру. Бо тільки так ми досягнемо всього того, про що молимося — і великої сильної процвітаючої держави, і великої об’єднаної православної церкви, — наголосив владика.

Організатори задоволені святом. Обіцяють, що наступного року будуть збережені всі традиції.  

— Вже третій рік поспіль я організовую загальноміську молитву за мир. На свято приходить все більше людей. Ми молимося за мир, згадуємо наших воїнів, молимося за наше краще майбутнє, — розповів Олександр Курсик.

Нагадаємо, шлюб протягом доби можна укласти відтепер і в Рівному

QHA