РІВНЕ (QHA) -

У Рівному депутати облради звернулися до керівництва країни із закликом не запроваджувати абонентську плату за газ для населення. Перед цим кілька фракцій в облраді збирали підписи на проведення позачергової сесії.

Саме звернення адресували до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Хоча прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже висловлювався проти такого рішення, депутати Рівненської облради впевнені, що таким чином підсилюватимуть його позицію в цьому питанні.

З трибуни обласної ради депутат Микола Кучерук заявив, що рішення НКРЕКП про встановлення абонплати за газ об’єднало суспільство.

— Український народ консолідувався, бо вимагає, щоб з ним так не поводилися. Сьогодні те, що робить НКРЕКП, йде всупереч зі здоровомим глуздом. Я закликаю, щоб це звернення дійшло до наших можновладців. Вважаю, що до звернення Рівненської обласної ради мають прислухатися всі, — заявив депутат Кучерук.

Його колеги також пропонували прийняти поправки — зокрема щодо розслідування дій керівництва НКРЕКП.

У підсумку рішення «Про звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася навколо рішення НКРЕКП, яким введено щомісячну абонплату за підключення до системи газопостачання» підтримали всі присутні 38 депутатів Рівненської обласної ради.

— Ми вирішили підсилити свою позицію депутатів обласної ради для того, щоб таким чином вплинути на вище керівництво держави, заявив голова облради Микола Драганчук.

Подібне рішення хочуть ухвалити й депутати Рівненської міської ради, проте ще невідома точна дата призначення позачергової сесії.

Нагадаємо, у НКРЕКП зазначали, що новий метод визначення тарифів створений з урахуванням досвіду країн ЄС і погоджений з усіма зацікавленими органами виконавчої влади. Проте рішення регулятора по запровадженню тарифів на транспортування та розподіл природного газу вирішили призупинити — «з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення». Однак це не означає цілковитого скасування цього рішення.

Як раніше QHA повідомляло, Петро Порошенко заявив, що рішення про абонентську плату за газ необхідно призупинити, оскільки воно не узгоджене з українськими громадянами. 

28 березня НКРЕКП затвердила розмір абонплати за підключення до системи газопостачання. Цей платіж буде встановлений для споживачів окремо від фактичної ціни за газ, а квитанції доведеться оплачувати щомісячно на підставі потужності лічильника.

Як розповів QHA експерт Андрій Герус, введення абонплати не є європейською практикою. Крім того, це не є вимогою МВФ, ЄС або арбітражу для Нафтогазу.

 

QHA