КИЇВ (QHA) -

Рішення Ради Національної безпеки і оборони про призупинення вантажних перевезень через лінію розмежування стосується промислових партій товарів і продукції та не розповсюджується на ті вантажі, які дозволено переміщувати цивільним громадянам через КПВВ як приватний багаж. Таке роз'яснення надав у коментарі агентству QHA речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

— Рішення РНБО поки що стосується  масштабних вантажних перевезень. Це рішення не стосується мирних громадян, які змушені перетинати лінію розмежування — вони як перетинали лінію розмежування через КПВВ,  так і будуть її перетинати. І щодо тих товарів, які на даний момент обумовлені відповідним порядком, що їх можна переміщувати, і щодо їхньої кількості на даний момент змін немає.  Кабінет міністрів ще  це не переглядав. Якщо Кабмін внесе відповідні зміни, зрозуміло, ми будемо слідкувати за цим і виконаємо це рішення РНБО.

Речник ДПСУ зауважив, що  через КПВВ  переміщення вантажів у великих промислових обсягах раніше також  не здійснювалось – через них громадяни могли провозити обмежену кількість товарів і особистих речей.

За словами Олега Слободяна, рішення РНБО про призупинення вантажних перевезень стосується великих обсягів промислових товарів, корисних копалин, металу  тощо, перевезення яких здійснювалось переважно залізницею через залізничні контрольні пункти в’їзду-виїзду.

— На даний момент це рішення, в першу чергу, стосується залізничних контрольних пунктів в’їзду-виїзду – там переміщувались ці масштабні та великогабаритні вантажі. Питання  залізничних контрольних пунктів знаходиться в компетенції СБУ.

Олег Слободян повідомив, що рішення РНБО вже виконується і з 13-ї години 15 березня переміщення вантажів через лінію АТО не здійснюється. Водночас прикордонники очікують додаткових конкретизацій від Кабміну.

— З 13-ї години середи переміщення будь-яких вантажів у промислових обсягах не здійснюється. Рішення тільки прийняте, і ми вже почали його виконувати, але ми очікуємо, в тому числі, і на відповідні вже дорожні карти і від РНБО, і від Кабміну, які мають визначити порядок дій кожному правоохоронному органу в межах його компетенції.

Щодо переміщення гуманітарних вантажів через лінію розмежування, то речник ДПСУ зауважив, що рішення РНБО на ці вантажі не розповсюджується.

— Переміщення гуманітарних вантажів, то окремий порядок, затверджений міжнародними конвенціями, це зовсім інший порядок і інша нормативно-правова база. І, звичайно, гуманітарні вантажі, які переміщуються у встановленому порядку, будуть переміщуватись, тому що цього потребують громадяни України, які тимчасово знаходяться на окупованій території. 

Як провідомляло QHA, сьогодні РНБО відреагувала на захоплення українських підприємств, розташованих в ОРДЛО  та загострення безпекової ситуації в зоні АТО. РНБО вирішила: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення. Переміщення вантажів припинено з 13-ї години 15 березня.

Кабінету Міністрів України доручено невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на  економіку та бюджет країни та вжити заходів щодо їх мінімізації.  Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними та автомобільними шляхами.

Автомобільні та залізничні шляхи, які ведуть до лінії розмежування, перекриті для будь-яких вантажних перевезень силами Національної поліції та Національної гвардії. 

ФОТО: інтернет

QHA